Вівторок
17.09.2024
18:32
Категорії розділу
Домашнє завдання [600]
Наше життя [594]
Оголошення [422]
архів [0]
Вхід на сайт
Пошук
Календар
«  Березень 2019  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Архів записів
Друзі сайту
  • Полтавська Гімназія № 17
  • МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
  • Полтавська міська рада
  • Підручники, скачати
  • Best uCoz Websites
  • Статистика

    Онлайн всього: 1
    Гостей: 1
    Користувачів: 0
    Як справи 8-В ?
    Головна » 2019 » Березень » 3 » Ось і Масниця!
    19:09
    Ось і Масниця!

    Усі традиції з часом, так чи інакше, набувають переплетень у світовій культурі.  Наприклад, у Великій Британії ще з часів Середньовіччя закріпився звичай Масного/жирного Вівторка (Fat Tuesday), коли перед Великим Постом за народними гуляннями на площах просто з'їдали усі м'ясні та молоковмісні продукти, щоб вони не пропали марно; в Росії є знаменитий звичай "тещиних блинів", а українці здавна готували прославлені вареники.  Тож трохи з історії свята.    

    Українське свято Колодій (Масниця) припадає на останній тиждень перед Великим постом. У 2019 році Колодій триває з 4 по 10 березня. Інші, менш поширені його назви: Сиропуст, Пущення, Масниця або ж “Бабський тиждень”.

    Оскільки це було останнє гуляння перед найсуворішим постом — справляли його гучно, весело та смачно, влаштовували великі ярмарки з музикою, піснями та найрізноманітнішими розвагами. Підходили останні дні, коли молодим людям ще можна було справляти весілля і на тих парубків, хто не використав у цьому році свій шанс, чекало жартівливе покарання. Неодруженим парубкам чіпляли до пояса чи до руки колодку, зняти яку дозволялось тільки за відкуп. У такій жартівливій формі молодим чоловікам нагадували про важливість створення власної родини. Дівчина ж, у свою чергу, могла висловити у цей час симпатію до одного певного парубка, якого вона обрала поміж усіх інших.Виготовити іншу, символічну “колодку” з атласу, з квітами та бісером і причепити на ліву руку чи на груди, ближче до серця.

    В цей тиждень, до Великого посту, всі намагались помиритись.Пробачити старі образи та попросити пробачення у інших, тому Колодія часто називають святом “примирення”.

     Часто це свято відбувається за 1-3 тижні після Стрітення, і коли зима з весною все ще сперечаються, спалюють опудало Зими, щоб Весна швидше вступала в свої права. Це дійство супроводжується народним гулянням зі співами, танцями та пригощаннями.

    Похожее изображениеПохожее изображение

    У цей тиждень готувати велике розмаїття страв, основним компонентом яких були молочні продукти. Вареники — голова страва Колодія. Зазвичай їх готували з сиром і обов’язково щедро змащували вершковим маслом. Звичай приготування вареників існував ще за часів Трипільської культури. Вареники символізували молодий місяць, який у свою чергу був символом жіночої енергії. Окрім вареників готували інші страви на основі молочних продуктів:сирники, сирні баби, локшину та галушки також варили на молоці. А з молока робили ряжанку або кисіль. Всі каші також готувались у цей тиждень виключно на молоці.

    Похожее изображениеПохожее изображение

     Насправді,свято Колодія бере свій початок з праслов’янських часів, до хрещення Київської Русі. Саме з нього з’явилась назва свята, а також народні гуляння, прив’язування колодки неодруженим парубкам та традиційні страви. Всі ці гуляння влаштовувались на честь весняного пробудження природи. Це практично було передноворічне свято, адже тоді наші предки святкували Новий рік з настанням весни. Колодій — це бог шлюбу, примирення та злагоди. Він приходить до людей у цей тиждень, аби допомогти їм відновити втрачені за зиму сили та пробудитись разом із першим подихом весни.

    Після Колодія молоді дівчата вже починають співати веснянки, закликаючи прекрасну пору року. Це стародавнє українське свято відродження усього живого, зі своїми унікальними традиціями, заслуговує на існування у побуті українців по сьогоднішній день.

    Святкуйте Масницю- Колодій широко і щедро, запрошуйте в дім друзів, ходіть в гості, думайте хороше, реалізуйте найкраще із задуманого! Хай усе на цьому тижні вдасться гарно і гідно. Хай буде, що згадувати з приємністю!    З Добром GV

    Категорія: Наше життя | Переглядів: 317 | Додав: moveaheadclass | Рейтинг: 0.0/0
    Всього коментарів: 0
    avatar